Pojęcia typu „inwestycje i zarabianie” każdy rozumie trochę inaczej. Można na przykład. założyć Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) i rozpocząć odkładać wręcz niewielkie kwoty , a dodatkowo zarabiać. Istotne jest, ażeby robić to systematycznie i przez dłuższy czas. Jest to szczególnie ważne dla kobiet, ponieważ to kobiety pracują zawodowo krócej. To one korzystają z urlopów macierzyńskich oraz wychowawczych. A takie przerwy w pracy sprawiają, że to kobiety gromadzą o wiele niższy kapitał emerytalny niż mężczyźni. W rezultacie, emerytury kobiet są w ogromnym stopniu niższe, niż emerytury facetów.
Ale dlaczego obecnie IKE? Z kilku powodów. Indywidualne Konta Emerytalne, funkcjonują w Lechistanie już 10 lat. I posiadają szereg zalet… A najistotniejsze z nich to: (1) Brak podatku od dochodów kapitałowych (oszczędność rzędu 19%). (2) Jednorazowa opłata za założenie konta, ale brak opłat za jego prowadzenie. (3) Brak opłat za dopłaty. (4) Brak opłat manipulacyjnych przy kolejnych wpłatach. (5) Informacja o stanie konta 24 h przez 7 dni w tygodniu. (6) Klient sam decyduje o wysokości i częstotliwości wpłat. (7) Całkowita lub częściowa wypłata środków inwestycyjnych w każdej chwili – bez żadnych dodatkowych kosztów. (8) Darmowa, nielimitowana sposobność zmiany podziału wpłat między funduszami, zmiany struktury oszczędzonych środków w ramach strategii spersonalizowanej, zmiany strategii z prywatnej na modelową albo odwrotnie. (9) Aktywacja automatycznej zmiany struktury środków (dokonywanej, co 6 miesięcy) – bez dodatkowych kosztów. Tak – zacznij inwestować i zarabiać już dziś! Dzięki posiadaniu IKE, klient jest zabezpieczony na „jesień życia”. A wszystko po to, aby móc na emeryturze utrzymać dotychczasowy norma życia. Warto tutaj jeszcze dodać, że pieniądze na IKE są dziedziczone i oszczędzający ma możliwość wskazać chłopcy i dziewczęta, które będą po nim dziedziczyć. To genialna propozycja dla przeciętnego Kowalskiego, bowiem zarobek jest przyzwoity. Na 100 procent, że można zarabiać więcej wykorzystują np. „opcje binarne„, ale to jest wyższa szkoła jazdy.