Nastawienie Obywateli Polski do stomatologii mimo postępu cywilizacji wciąż pozostawia kilka do życzenia. Dentysta kojarzy się z lekarzem, u którego na pacjenta zwykle czeka ból i wszelkie towarzyszące mu niedogodności. O ile natomiast zmieniłoby się nastawienie pacjentów to z całą pewnością zmieniłaby się też wizja dotycząca stomatologów, bo leczenie zębów wcale nie musi być bolesne. W głównej mierze priorytetowym kłopotem jest fakt, że do dentystów zgłaszają się mężczyźni i kobiety, które są dotknięte mocnym bólem spowodowanym próchnicą albo innymi ubytkami. Wówczas zlecenie ma możliwość być bolesne, ale jeśli każdy co najmniej raz w roku zgłosił się na rutynową kontrolę uzębienia to tego dylematu można żeby było uniknąć. Dziś stomatologia estetyczna jest na tak wysokim stopniu rozwoju, że każdy może naprawić swoje zęby bez konieczności bardzo inwazyjnych zabiegów. Lśniące zęby to marzenie każdej osoby, ale tylko mały odsetek osób dąży do tego, by to marzenie stało się realne. Znacznie gorszym problemem jest obojętność rodziców. Dentyści zalecają, żeby pierwsza wizyta dziecka miała miejsce po ukończeniu przez niego już pierwszego roku życia a na nieszczęście jest to notorycznie zaniedbywane i przez to aktualnie ukazują się bardzo poważne kwestie u dzieci, których dentysta stomatolog nie jest w stanie rozwiązać w trakcie pierwszej wizyty. W ten metodę dzieci boją się kolejnych wizyt mając przed oczami wizję kolejnych niedogodności związanych z leczeniem zepsutych zębów. Świadomość Obywateli Polski musi się skonwertować i pozostaje posiadać nadzieję, że tak się stanie.
Więcej informacji: http://badzwformie.blog.pl/2015/12/24/lecz-zeby-przy-pierwszych-objawach/